Рилски си върна на Левски и излезе еднолично начело в НБЛ

(сн: НБЛ)
04-01-2021 20:54 | BGbasket.com

Първото дерби за новата 2021-а година предложи добри емоции и много интрига, поне в първите 25-30 минути от двубоя.

В зала Универсиада се срещнаха водещите тимове от НБЛ - Левски Лукойл и Рилски спортист, а сблъсъкът завърши с успех на Рилецо с 87:73.

И двата тима влязоха в срещата с по едно поражение - единственото на Рилски до момента бе именно от "сините" в първи кръг.

Това бе и стартът на второто завъртане в НБЛ за сезона.

Дебют за Левски, само 48 часа след пристигането си у нас направи Макол Мойен, новият център на тима.

За разлика от първата среща в Самоков, тук Рилски имаше сериозно предимство. След размяна на водачеството в първата част, в края ѝ гостите започнаха да вземат превес. Той се задържа до почивката, макар че Левски се доближи на две атаки разлика.

Паузата дойде при 41:46, оставяйки много интрига за второто полувреме. То обаче премина тотално едностранчиво, като Левски не успя да даде никакъв отпор на Рилски през тези 20 минути.

"Сините" нямаха и сили в един момент за повече, а в края на третата част и началото на четвъртата разликата скочи много сериозно и оттам само растеше. Процентите на домакините падаха, а точно обратното, на Рилски се подобряваха непрекъснато.

Най-резултатен за успеха бе Брендън Браун с 19 точки, 13 добави Павлин Иванов. Пореден силен мач направи Нико Карвачо с 10 точки и 14 борби, шест от тях в нападение. По 11 вкараха Тихомир Желев и Трей Портър.

Тайрън Брезълтън завърши с 19 точки и 11 асистенции, Чавдар Костов и Данило Тасич вкараха по 16, но едва 12 точки дойдоха от пейката на домакините. Рилски вкара и 12 тройки, плюс 21 асистенции.