Берое регистрира първа загуба в Балканската лига

01-12-2022 19:29 | BGbasket.com

Берое допусна първа загуба в Балканската лига и най-голямото си поражение този сезон до момента. В Израел старозагорци отстъпиха на Апоел Беер Шева с 61:109.

Преди това те се поздравиха с драматичен успех над Левски и голяма победа над Милениюм.

В Израел обаче равностойна бе само първата четвърт. В нея двата тима вървяха кош за кош и Апоел взе само три точки аванс.

Вторият период обаче започна със серия от 14-0 за домакините, което обуслови и оставащото развитие на мача.

Преди почивката Апоел водеше с 54:38, като бе стигнал до най-голяма разлика от 18 точки.

След подновяването на играта разликата се запази, а в началото на финалния период дистанцията мина 30 точки, след нова израелска серия.

Тази четвърт се доиграваше и само в нея резултатът бе 34:9.

Апоел имаше страхотен процент на успеваемост от стрелба от всички зони, вкара и 15 тройки.

17 точки за Берое вкара Михаил Комбаков, 14 добави Дариус Хол.

В събота Берое гостува на Левски в мач от НБЛ в София за трети мач тази седмица, след като в понеделник победи ЦСКА.