Шумен се опъна на Рилски, четвърт час стигна на лидера

24-04-2023 20:24 | BGbasket.com

С 26 победи и четири загуби завършва редовният сезон за Рилски спортист, след нелек успех в Шумен. Въпреки солидната разлика в края, едва в последните 10-12 минути от мача първенецът в НБЛ преди плейофите успя да наложи волята си.

Срещата в Арена Шумен започна с добра резултатност, но не и много качество, а първата част завърши само с четири аванс за гостите - 21:25.

Шумен продължи да играе като равен с равен и във втория период, като нито за момент не остави Рилецо на спокойствие. Натискът на домакините доведе до едва три точки дистанция на почивката - 42:45.

Очаквано, Рилски излезе по-концентрирано за второто полувреме и в третата част по обичайния сценарий се разгърна. Разликата се получи в последните минути от периода, като Шумен остана без кош близо пет минути - включително и в началото на последната четвърт.

Тогава самоковци с няколко поредни серии от по десетина стигнаха скоростно до разлика от близо 30 точки. Финалните минути на срещата се доиграваха за оформяне на резултата. Двубоят обаче не завърши Йордан Минчев, който в последната част бе дисквалифициран.

Чавдар Костов наниза 25 за победата, 16 добави Димаджио Уигинс и 15 - Александър Янев.

Ишмаел Ел-Амин и в този мач вкара 30 точки, а Рей Идову добави 12.

Шумен играе срещу Левски в последния кръг от редовния сезон, с който за тима ще завърши и състезателната година, тъй като не попадна в плейофите.