Черно море изигра страхотно първо полувреме и победи Левски при момчетата (14)

21-06-2013 14:12

Черно море Порт Варна победи Левски с категоричното 90-66 след страхотно първо полувреме в мач от четвъртия кръг на груповата фаза на финалите за момчета (14). Така борбата за елните места в групата стана доста интересна. До момента без загуба е БУБА баскетбол, който утре ще играе срещу Левски. При победа на БУБА, отборът ще остане без загуба на първо място, а втори и на полуфинал ще бъде Черно море. При победа на Левски и загуба на Черно море, първи и втори съответно ще бъдат Левски и БУБА, а при победи на Левски и Черно море, ще се получи тройна въртележка между трите отбора. Утре Черно море среща Овергаз, който няма победа до момента.

Баскетболистите на Черно море изиграха страхотна първа четвърт, в която бяха изключително ефективни в атака и вкараха цели 35 точки, за да поведат с 16. До почивката те направиха аванса си 19 точки, след което спечелиха категорично и третия период, за да се откъснат с 26 точки напред, а до края мачът просто се доигра.

Траян Андонов наниза 25 точки за победителите,  20 и 12 борби добави Мартин Георгиев, а с 13 завърши Калин Атанасов. За Левски Лъчезар Димитров с 27 точки, а Стоян Георгиев записа 12 и 10 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ (14) - ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА (14)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)