Украйна надви Турция за втора победа на световното

02-09-2014 18:17

Двата тима изравниха актива си

Украйна взе важна победа в група С на световното първенство в Испания. Украинците надиграха в европейски сблъсък Турция с 64-58. Така украинците са с актив 2-1, а Турция вече има две загуби и неуспех.

Срещата започна равностойно и първата част завърши при 13-13. Статуквото се запази до края на полувремето, като турците се оттеглиха с едва точка аванс на почивката. След това обаче украинците поеха инициативата в мача и спечелиха третата част с 16-13. Те запазиха преимуществото си до края на мача, като разчитаха на отлична стрелба от дистанция за крайния успех.

Олександър Мишула бе най-полезен с 19 точки, а Игор Зайцев добави 12. Пух Джетър се отличи с 10 точки и 6 асистенции.

За Турция отново най-добър бе цетърът Омер Ашък с 16 точки. Емир Прелджич вкара 14.