Барса разстреля Локомотив и изравни серията

15-04-2016 21:40

Барселона изравни четвъртфиналната серия в Евролигата с Локомотив Кубан. Във втория мач каталунците отнесоха съперника с 92-66 като гост и така отнеха домакинското предимство на съперника. Следващите две срещи ще са в Барселона, а ако Алекс Везенков и компания спечелят и двете, то те ще се класират за финалната четворка в турнира.

Барса започна по-добре и поведе с 13-5, а малко по-късно след 9-0 домакините взеха аванс от 1. Първата част завърши с 6-0 за гостите, които след това не погледнаха назад. Стрелбата от тройката им проработи, защитата също бе на ниво и така разликата почна да расте. На почивката бе 17 точки, след нея мина и границата от 20 и така завършиха мача успешно.

Каталунците вкараха цели 16 тройки от 26 опита за 61%, докато домакините бяха с 9 от 27 за 33%.

В този мачВезенков получи по-малко от минута игрово време, в които не успя да запише нищо в актива си. За тимът му обаче се разигра Хуан Карлос Наваро, който бе най-резултатен с 18 точки.