Сезонът за Везенков и Барселона приключи

27-05-2017 21:30

Александър Везенков изиграха последния си мач за сезона в испанското първенство. В трети мач от четвъртфиналната серия срещу Валенсия каталунците загубиха като гости с 64-67 в истинска драма. Така Валенсия спечели серията с 2-1 победи и се класира за полуфиналите за четвърти пореден сезон. Барселона беше участник във финалите през последните 10 сезона, а сега приключва участието си още на този етап.

Валенсия спечели първата четвърт с 5 точки и успя да запази аванса си до почивката. Барса обаче се приближи само на 3 след третия период и остави драмата за края. Домакините останаха напред в резултата през цялата последна десетка, макар с преднина от 2-3 точки. Минута преди края разликата беше само 2 при 66-64, а при 19 секунди преди края Барса изпусна да обърне резултата с тройка. В оставащите секунди Валенсия удържа победата и елиминира съперника си.

Везенков беше на терена 12 минути, за които отбеляза 2 точки. За победителите най-резултатен с 13 бе Фернандо Сан Еметерио.

Тагове: Александър Везенков, Барселона