Барса с победа в Евролигата, Везенков не влезе в игра

(сн. euroleague.net)
19-01-2018 00:02 | BGbasket.com

Барселона победи Брозе Бамберг като домакин с 81-66 в мач от 19-ия кръг на Евролигата. Българинът Александър Везенков беше в състава за мача, но не влезе в игра. С успеха каталунците прекъснаха серията си от две поредни загуби в турнира. Те са след деветото място в класирането със 7 победи и 12 загуби. В следващия кръг Барселона ще гостува на Фенербахче.

Домакините изиграха отлични втора и четвърта част, за да стигнат до победата. Те поведоха през първата, а до почивката натрупаха 10 точки преднина. Брозе намали малко дефицита си след почивката, но в края Барса бе категоричен и взе победата.

Раким Сандърс записа 17 точки за победителите, а 15 добави Тома Йортел. За Брозе Маодо Ло вкара 14 точки, а Леон Радошевич – 12.