Академик направи нова стъпка напред, минути не стигнаха срещу Ямбол

02-02-2018 20:03 | BGbasket.com

Академик София записа втори пореден добър мач и само 6 минути разделиха младия тим от първа победа в този състав.

Ямбол с повече опит успя да вземе своето в края, за радост на зала "Диана", и се наложи с 90-83.

Серия от 11-0 във въпросните шест минути за домакините им донесе предимството за финалната победа.

Това бе най-резултатният двубой за Академик от началото на 2018-та, но и един от най-резултатните за Ямбол.

В нито един момент на двубоя не се стигна до някаква разгромна разлика, като най-големият аванс на домакините бе 10 точки, а в един момент младите таланти на Академик водеха с шест.

Мачът премина и през редица смени на водачеството и равенства. И в първата, и във втората четвърт, нещата бяха на кантар и едва в края на частите Ямбол взимаше по четири точки аванс. На почивката Ямбол водеше с 46-42, но след нея отново резултатът бе изравнен.

Николай Михайлов записа добри минути срещу бившия си отбор, но Алан Арнет бе на ниво за домакините. Още през първото полувреме Стоян Петков натежа с лични нарушения и не успя да завърши двубоя, но въпреки това Ямбол бе далеч по-стабилен в подкошието.

В последната четвърт Академик поведе със споменатите вече шест точки, но пак Ямбол се върна бързо и изравни. За последно гостите водеха с една - 75-74 - шест минути преди края. Тогава дойде и серията от 11-0, а с две минути до сирената домакините вече имаха преднина от цели 10 точки.

Времето изтече без Академик да успее да скъси отново дистанцията и в крайна сметка ще трябва да чака още за първа победа.

Силен мач за Ямбол изигра Алън Арнет, който завърши с 33 точки и 8 борби. Станислав Говедаров добави 16 точки, а Андрей Иванов завърши с 9 точки и 8 борби.

Александър Милов и Марин Маринов бяха най-резултатни за Академик с по 16 точки. Николай Михайлов и Иван Алипиев вкараха по 12 точки. Цветомир Чернокожев направи дабъл-дабъл - 11 точки и 11 борби.