Химки излъга ЦСКА Москва и се върна в играта

(сн. euroleague.net)
25-04-2018 22:25 | BGbasket.com

Химки запази шансове за продължаване в следващата фаза на Евролигата. В трети мач от четвъртфиналите тимът победи у дома ЦСКА Москва със 79-73 и намали изоставането си на 1-2 победи в серията. Следващият двубой е в петък отново в Митишчи.

Мачът започна много оспорвано. Двата тима няколко пъти си размениха водачеството, а след десет минути игра домакините водеха със 17-15. Втората част бе много по-резултатна, като на почивката преднината на Химки се запази при 44-42.

Драмата продължи и след паузата. Нито един от отборите не успя да се откъсне напред с по-сериозна разлика и развръзката остана за последната част, която започна при резултат 60-57 в полза на домакините. Химки дръпна с 8 точки в заключителния период и удържа аванса си до края, въпреки опитите на ЦСКА Москва за обрат.

Алексей Швед изигра много силен мач за победителите и завърши с 27 точки. С 22 се отчете Антъни Гил.

За ЦСКА Москва Кори Хигинс бе най-резултатен с 26 точки. Отело Хънтър отбеляза 16, а 15 добави Серхио Родригес.