Септември изпързаля НСА с една точка в последната минута

Снимка: BGbasket.com
03-11-2018 17:57 | BGbasket.com

Септември 97 победи с 63:62 (15:9, 16:20, 12:20, 20:13) НСА в мач от четвъртия кръг на А група при жените.

Успехът обаче съвсем не дойде лесно за гостите от Септември. Те започнаха силно срещата, като не срещнаха никакви затруднения през първия период. Въпреки, че баскетболистките на НСА им дишаха във врата в следващите 10 минути, успяха да се оттеглят с аванс от 2 точки (31:29) преди почивката.

След паузата домакините се активизираха, излязоха напред в резултата, допуснаха няколко изравнявания, но преди последната четвърт имаха преднина от 6 точки (49:43).

Последната част беше най-емоционална. Всъщност 7 минути минаха така, все едно всичко беше решено. Но състезателките на Септември не бяха се отказали. Ивона Илиева намали пасива на своя тим до 1 точка (57:58) 02:54 мин. преди края. След това съперникът отново дръпна в резултата (61:57). Точен шут от далечно разстояние придружен с фаул срещу Никол Николова изравни резултата (61:61) 01:32 мин. преди изтичане на времето. Николова отново беше фаулирана и беше точна и при двата наказателни удара, което даде аванс от 2 точки на Септември (63:61). До края на мача оставаха 42 секунди, а срещу Зорница Найденова беше извършено нарушение. Тя обаче изпусна първия и вкара втория наказателен удар, което се оказа фатално за НСА.

Най-резултатна за успеха на Септември 97 беше Ивона Илиева с 28 точки, а Илиана Георгиева завърши с дабъл-дабъл - 13 точки и 15 борби.

За НСА Петя Серафимова записа дабъл-дабъл - 23 точки и 12 борби, а Зорница Найденова се разписа с 12 точки.