Олимпиакос громи в Гърция, Везенков с личен рекорд

Снимка: facebook.com/olympiacosbc
11-11-2018 19:01 | BGbasket.com

Гръцкият гранд Олимпиакос прегази със 102:63 (24:20, 25:17, 28:11, 25:15) Лаврио в мач от петия кръг на елитната лига на Южната ни съседка. Българското крило на "червените" Александър Везенков пък записа нов личен рекорд. След като овладя пет борби в срещата, той достигна до кота 500 в кариерата си.

За 14:21 минути на игрището Везенков се разписа и със 7 точки и 1 октрадната топка.

Иначе, изненадващо, срещата не започна толкова лесно за Олимпиакос, колкото се очакваше. Въпреки, че дадоха всичко от себе си, гостите така и не успяха да вгорчат чак толкова живота на именитите си съперници. След почивката баскетболистите на Дейвид Блат започнаха да трупат солидна преднина, която до края на срещата достигна 39 точки.

В началото на последните десет минути пък котка подлуди охраните в залата, като ги накара да потичат доста докато я хванат.

Най-резултатен за успеха на Олимпиакос беше Никола Милутинов с 16 точки, а Вангелис Мандзарис добави 14.