Плейофните двойки в НБЛ вече са ясни

(сн. LAP.bg)
19-04-2019 15:30 | BGbasket.com

Плейофните двойки в Националната баскетболна лига вече са ясни. До края на редовния сезон остава един кръг, но резултатите в него няма как да променят съперниците в плейофите. Първите мачове са на 27 април.

Единствената въпросителна е свързана с четвъртото и петото място, където за момента са съответно Академик Бултекс 99 и Рилски спортист. Двата тима са с баланс 12-11, като при равенство и след последния кръг, четвърти ще е пловдивският заради по-добрите показатели в директните мачове. Независимо кой е четвърти и кой е пети обаче, тези два отбора със сигурност ще играят един срещу друг на четвъртфиналите.

Спартак Плевен и Ямбол също може да са с равен брой точки след последния кръг, но тимът на Александър Дяковски при всички случаи ще е шести заради по-добрите резултати срещу воденият от Иван Чолаков тим.

Подобна е ситуацията и с осмото и деветото място, където са Академик София и Черно море Тича. Дори при равенство, „моряците“ ще са последни заради по-лошия баланс срещу своя съперник и няма да участват в плейофите.