Левски Лукойл и Балкан на съседни позиции в класация преди старта на ФИБА Къп

(сн. balkan-basket.com)
22-10-2019 19:29 | BGbasket.com

Левски Лукойл и Балкан заемат съседни позиции в класацията “Power Rankings”, отразяваща представянето на отборите преди началото на ФИБА Къп и по време на турнира. Двата български тима са съответно под №21 с №22 от общо 32 участника.

Левски Лукойл се нуждаеше от старт на сезона с 3-0 във вътрешното първенство, за да спечели известна увереност. И тя ще е още по-нужна тук, защото само трима от техните играчи са над 30 години, което означава, че те няма да разчитат на опит срещу отбори като Цмоки Минск, Киев Баскет и Днипро, пишат от ФИБА за столичния тим.

Съперниците на Левски Лукойл са поставени под №3 (Днипро), №18 (Киев Баскет) и №30 (Цмоки Минск).

ФИБА отписа Балкан и Левски Лукойл в странни прогнози

Анализът за шампионите пък гласи: „Три победи за Балкан в българското първенство, две от тях с над 100 вкарани точки. О, и те отново ще се изправят срещу Сьодертеле, точно тук в група G, за да опитат да си отмъстят за техния предишен сблъсък в квалификациите за Шампионска лига“.

Под №2 в класацията е Енисей Красноярск, докато останалите два отбора в групата Клуж и Сьодертеле Кингс са съответно №9 и №24.