Академик отлепи от дъното в пряк двубой с Миньор

27-01-2024 20:18 | BGbasket.com

Академик Пловдив постигна шестата си победа в Sesame НБЛ след 90:72 срещу Миньор 2015.

Това изкачи пловдивчани и в класирането, като те изпревариха и Левски, и днешния си съперник, и са десети в подреждането на мъжкото първенство.

Миньор смени позицията си с Академик и вече е 11-и. Перничани бяха без основни играчи за мача, като Александър Милов и Георги Кендеров са с контузии.

Домакините доминираха от началото до края на двубоя, като не оставиха съмнение в превъзходството си в него.

Миньор бе близо само в началото на срещата и в първите минути от втория период, но след почивката нямаше аргументи да се върне отново в нея.

Академик имаше преимущество под коша, а бе отличен и на бърза атака. Пловдивчани използваха много по-успешно и грешките на противника, за да стигат до точки.

Мачът бе и наситен с много нарушения, но само центърът на Миньор Богдан Бринюк напусна за фаулове в средата на последната част.

Ренел Къмингс записа впечатляващ мач с 30 точки за Академик, като нямаше пропуск за две точки. 13 точки добави и Джъстин Маккол.

18 за Миньор записа Ромело Бърел, 15 добави Данило Арнитович, а дебют за тима направиха Стоян Кайнаров и Денис Григоров.