Бостън отнесе Голдън Стейт с 52 точки, Нуркич с рекорд за Финикс

04-03-2024 09:49 | BGbasket.com

Бостън спечели 11-и пореден мач в Националната баскетболна асоциация. На свой терен тимът надви по категоричен начин Голдън Стейт със 140:88, след като още на почивката имаше аванс от 44 точки, а в хода на срещата отбеляза 25 тройки.

Това е третата най-убедителна победа в историята на „келтите“ и четвъртата най-голяма загуба за „воините“.

Най-резултатен за победителите бе Джейлън Браун с 29 точки, а навръх рождения си ден Джейсън Тейтъм реализира 27.

За съперника Лестър Киньонес се отчете със 17 точки, 11 има Моузес Муди.

Лидерът на Запад Оклахома пропиля преднина от 24 точки, но все пак надви Финикс като гост със 118:110 след късна драма.

Шей Гилджъс-Аликзандър завърши с 35 точки, 8 борби и 9 асистенции за победителите.

За „слънцата“ Брадли Бийл отбеляза 31 точки, а неговият съотборник Юсуф Нуркич счупи клубния рекорд за най-много борби от един играч в мача, овладявайки 31, което е и най-доброто постижение в НБА от това на Кевин Лав през 2010 г. Босненецът добави и 14 точки на сметката си.

Тагове: НБА, Бостън, Голдън Стейт, Финикс, Оклахома