Източно дерби в първия ден на финалите за момичета U12

13-05-2024 21:38 | BGbasket.com

Вълнуващ мач изиграха лидерите в региони Добруджа и Загоре през сезона Дунав Русе и Тунджа Ямбол в първия ден от финалите за момичета U12 в София.

Рилски спортист започна деня с победа над Шампион 2006 с 93:30.

След това на паркета в зала Триадица излязоха непобедените през сезона дотук Дунав и Тунджа Ямбол, които направиха страхотен двубой.

През първото полувреме русенки имаха предимство, на почивката се оттеглиха при 35:27, но противникът изигра много силна трета четвърт, в която направи пълен обрат и се откъсна напред със 7.

Това обаче не бе всичко и най-интересното дойде в последния период.

Дунав направи важна серия от 7-0 в последните 5 минути от мача, а в заключителните две и половина отборите влязоха при пълно равенство - 59:59.

След това имаше и още едно равенство при 61:61, преди Кристалина Танева да отбележи победния кош за Дунав в последната секунда.

В група А първо Доростол победи Светкавица с 82:64, като отстъпи само първата част на регионалния противник.

В столично дерби пък Септември 97 продължава силния си сезон, като започна финалите с победа над Славия с 64:53.