Славия взе най-важния мач с Рилски, Дунав отказа Септември за финал при момичета U12

(сн. facebook.com/bkslaviasofia)
16-05-2024 19:45 | BGbasket.com

Славия и Дунав Русе ще спорят за титлата на Държавното първенство за момичета U12 в София.

Двубоят за титлата и останалите за местата от трето до осмо ще са в петък в зала Триадица.

Дунав се е устремил към почти перфектен сезон, до момента с една-единствена загуба - в груповата фаза на турнира.

Момичетата на Руслан Русев победиха Септември 97 с 66:52 след като загубиха само третата четвърт от първия полуфинал.

Те обаче вече имаха преднина до този момент, която не позволиха на съперника да навакса.

Русенки играха финал и през 2023-а, като отстъпиха тогава на Светкавица.

В другия полуфинал Славия записа първа победа за сезона над Рилски спортист, но го направи в точния момент. Момичетата на Силвия Пеева бяха загубили три пъти до момента от самоковки, но спечелиха полуфинала със 77:63.

Славия взе преднина в първата част, запази я във втория период, а силна трета четвърт подпечата победата.

За пето място ще има повторение на мача от групите - регионално дерби между Доростол и Светкавица. Доростол победи Шампион 2006 със 77:29, а Светкавица се наложи над Тунджа с 64:31.

Така за 7-а позиция останаха да играят Шампион 2006 и Тунджа.