Бостън триумфира на Изток, Браун е MVP

28-05-2024 10:37 | BGbasket.com

Бостън спечели трофея в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация за втори път в рамките на три сезона. „Келтите“ записаха нова драматична победа срещу Индиана, този път със 105:102 и с общо резултат 4-0 продължават към големия финал.

Двубоят отново бе много оспорван, като Бостън изоставаше почти през цялата последна четвърт. Джейлън Браун изравни по-малко от три минути преди сирената за 102:102, а тройка на Дерик Уайт при оставащи 45 секунди донесе и успеха на гостите.

Джейлън Браун бе най-резултатен за победителите с 29 точки, като бе избран и за MVP. Джейсън Тейтъм записа 26 точки, 13 борби и 8 асистенции.

За съперника с 24 точки, 6 борби и 10 асистенции е Андрю Немхард. Паскал Сиакам добави 19 точки и 10 борби.

На финала Бостън ще се изправи срещу Далас или Минесота, където резултатът е 3-0 в полза на Лука Дончич и компания.

Тагове: НБА, Бостън, Индиана