U16: Рилски оцеля срещу Шампион, Локомотив завърза интригата в групата

(сн. BGbasket.com)
29-05-2024 20:05 | Деляна Кадиева

Съставите на Локомотив София и Рилски спортист извоюваха драматични победи във втория ден от финалите за момичета U16.

Отборът на Локомотив София успя да запише първата си победа в груповата фаза. Баскетболистките на Лилия Георгиева удържаха Вълци Разград с 61:56 в първия двубой от група Б за деня.

Столичният тим започна по-убедително двубоя, като успя да си осигури двуцифрена преднина още в края на първия период при 26:11. Съставът на Пенко Велчев изигра по-добра втора четвърт, с която намали изоставането си на почивката до 7 точки - 40:47.

След подновяването на играта резултатността драстично падна, като и двата отбора не успяха да надвишат 8 точки за частта. В последната десетка обаче Вълци Разград се доближи едва до 2 точки от противника си при 58:56, но състезателките на Лилия Георгиева съумяха да го удържат и да се поздравят с победата.

Най-резултатна бе Кристин Николова, която записа дабъл-дабъл със 17 точки и 13 борби, Рая Байрева добави 15, с двойни показатели финишира и Деяна Станиславова - 12 точки и 13 борби.

Ина Ненкова завърши с дабъл-дабъл от 24 точки и 12 борби за отбора на Вълци Разград. Радост Бучукова вкара 12.

Рилски спортист записа втори успех на финалите за момичета U16. Съставът на Теодора Петрова се справи с Шампион 2006 с 60:57 след драматичен сблъсък, изигран в "Арена Самоков".

Двубоят започна по-силно за състава от Самоков, който за десет минути игра си осигури двуцифрен аванс при 23:12. Тимът от София успя да стопи част от изоставането си, като в края на първото полувреме разликата падна до 6.

През третия период двата състава играха напълно равностойно и оставиха най-интересната част от мача за последните десет минути. В тази четвърт Шампион 2006 заличи изцяло разликата и поведоха с 57:54 минута преди края. Така до края на срещата съставите се движиха кош за кош, но нервите на домакините се оказаха по-здрави, а двата успешни наказателни удара на Катрина Бозова се оказаха достатъчни за победата.

Именно Бозова бе най-резултатна за успеха с 26 точки, дабъл-дабъл добави Анна Бандрова - 19 точки и 11 борби.

За Шампион 2006 с двойни показатели завършиха Александра Атанасова (27 точки и 10 борби) и Валерия Стойчева (15 точки и 13 борби).