Левски издържа срещу Шумен за първа победа през сезона

(сн. BGbasket.com)
12-10-2024 21:02 | BGbasket.com

Левски взе първа победа за сезона, след 96:91 срещу Шумен в оспорван и интересен мач от втория кръг на Sesame НБЛ.

Станимир Маринов пропусна двубоя за "сините", с лека травма, въпреки че бе записан сред резервите.

Двата отбора се хвърлиха много здраво от първата минута, като предложиха и нелошо темпо на игра. В началната част те си размениха серии с по-добри минути, но никой не успя да вземе преднина. Шумен бе напред с точка след 10 минути - 21:20.

И двата състава се завъртяха още в началото на втория период, с по 9 състезатели. Бързата атака на Левски накланяше леко везните на моменти, но Шумен имаше предимство с мощта на чужденците си.

Още преди почивката завърналият се на скамейката като старши треньор на Левски Константин Папазов успя да си вземе техническо нарушение заради спор със съдиите на двубоя. "Сините" отново имаха минимален аванс, но Шумен не спираше да натиска и стигна до нов обрат четири минути преди почивката.

Левски направи най-голямата си серия от 9-0 за край на първото полувреме и с нея стигна и до най-голямата си преднина - 48:40, при която дойде и паузата.

За първи път разликата стана двуцифрена в полза на домакините с първия кош за вторите 20 минути.

Левски поддържаше дистанция от десетина точки, а в средата на третия период я направи 17.

Реакцията на Шумен не закъсня и гостите се върнаха до десет пасив преди финалния период - 68:58.

Гостите натиснаха още по-сериозно и направиха отлична серия, с която свалиха само до пет изоставането си и се върнаха в мача.

Трета тройка на Лъчезар Димитров в частта, от седем метра, вдигна не само публиката на крака, но и разликата пак до 15.

Битката продължи до последно, като Шумен не спираше да гони противника, свали само до три пасива си, но Левски не остави нищо на случайността и доигра с най-опитните срещата.

28 точки за успеха наниза Лъчезар Димитров, след пет тпойки, 22 и 9 борби записа Димитър Маринчешки и 17 добави Златин Георгиев.

Цялата стартова петица на Шумен имаше двуцифрен актив, като 19 точки и 9 асистенции отчете Бенямин Зецич. Рей Идоу записа 18 и 9 борби.