Победа срещу Беларус за 18-годишните

Инес Субашка (сн.: ФИБА)
03-07-2007 17:41

България (18) записа победа в първата си среща от втората фаза на Европейското първенство за девойки под 18 години в Нови Сад. Нашите, които ще се борят за оставане в Дивизия А надделяха трудно над тима на Беларус със 63 - 57. Както обикновено българките започнаха мача много силно, като след първите 10 минути на срещата имаха 11 точки преднина – 22:11. Последва отпускане, което позволи на съперничките ни да намалят изоставането си до 3 точки – 39:36, 17 секунди преди края на първото полувреме, но Даниела Петева вкара тройка със сирената, с което преднината на България нарасна на 6 точки – 42:36 след 20 минути игра.

През третата четвърт мача продължи да бъде оспорван, след като българките се откъсваха напред в резултата, но тима на Беларус веднага сваляше разликата до 5-6 точки. Преди заключителните 10 минути на срещата, нашите се оттеглиха с преднина от 8 точки – 56:48. Последната част на срещата бе изключително нискорезултатна – едва 7 точки за България срещу 9 за Беларус. Крайния резултат бе фиксиран от Инес Субашка, която отбеляза 7 секунди преди сирената за 63 - 57.

Треньорът на българките Венцислав Гечев използва 10 от състезателките си в тази среща, като в игра не се появиха единствено Тонка Тенчева и Вероника Илиева. От тези 10, едва 5 вкараха точките за нашите. Три от момичетата реализираха по 17 точки – Инес Субашка, Христина Иванова и Даниела Петева. Стефка Митева добави 9, а Станислава Станкова остана с 3. Към актива си капитанката на тима Петева добави и 8 борби, 5 асистенции и 2 отнети топки. Инес Субашка и Стефка Митева бяха пълни господарки в подкошието, като Субашка овладя 15 отскочили топки, а Митева 13. Целият отбор имаше 52 борби срещу 40 за Беларус.

В другата среща от групата следващият съперник на българките – Германия надделя над Унгария с 68:51.

Следващия мач на нашите е срещу Германия, от 15:30 часа на 5 юли.

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ДЕВОЙКИ (18)

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОБАСКЕТ 2007 ЗА ДЕВОЙКИ (18)