Черно море прекъсна серията от загуби

Левен Белберов с 24 точки за гостите
03-11-2007 23:24

Черно море прекъсна серията от две поредни загуби след много трудна победа като гост над Дунав 2007 с 89-82. След равностойна първа четвърт домакините дръпнаха в резултата и контролираха събитията на терена.

През второто полувреме гостите изравниха резултата и в края на третата четвърт поведоха с 4 точки (69-65). Минути преди края на тази част играта бе спряна за кратко време, тъй като възникнаха спорове около резултата на светлинното табло. Единият отбор (Черно море) твърдеше, че има вкарани 68 точки, докато другия бе на мнение, че са 66. В крайна сметка от секретарската маса решиха, че гостите имат 67 и така играта продължи.

Варненци водеха през цялото оставащо време от играта, но благодарение на добрата игра на домакините разликата бе намалена само до три точки (82-85) по-малко от две минути до последния съдийски сигнал. С всички усилия гостите се бранеха и не допуснаха отбора на Дунав 2007 да вкара кош до края, с което си тръгнаха от Русе с трудна, но заслужена победа. Домакините пропуснаха цели 10 наказателни удара (19/29 – 65.5 %).

Павел Нойков вкара 25 точки преди да напусне за 5 лични нарушения в края на мача, а Ники Господинов продължава да изненадва със силните си изяви като добави 19 точки и 6 борби.
 Най-много за гостите реализира Левен Белберов (24 точки), въпреки, че влезе като резерва. Богдан Боев добави 23, а литовеца Аугустинас Витас завърши с дабъл дабъл – 10 точки и 11 борби. В първият си официален мач срещу бившия си отбор Симеон Ценов разочарова и въпреки, че бе на терена 30 минути успя да вкара само 4 точки.

В следващият 8-ми кръг Дунав 2007 гостува на ЦСКА в София, докато Черно море Еврохолд пътува до Правец, за да се изправи срещу шампиона на България Лукойл Академик.