Рилски спортист бие Монтана 2003 след продължение

Христина Иванова с 35 точки за Рилецо
02-12-2007 22:14

Рилски спортист победи Монтана 2003 в най-драматичния мач от 8-ият кръг на женското първенство. Двата отбора не им стигнаха 40 минути игра и трябваше да изиграят допълнителни 5, за да определят победителя в двубоя. След 45 минути Рилски спортист се наложи със 78-74, но драмата бе пълна.

Монтана 2003 дръпна още от началото на срешата в резултата и показа, че победата им навън преди седмица в София като гост на Славия не е била случайна. В 18-та минута те имаха аванс от 12 точки, а на почивката се оттеглиха при резултат 32-40 в тяхна полза. Бавно, но сигурно домакините намаляваха разликата и в последната част се играеше кош за кош до самия край на редовното време. И двата отбора имаха шанс да реализират, но допуснаха грешки. Жени Димитрова пропусна да донесе победата на Монтана 2003, а 8 секунди преди края Рилски спортист имаше своя шанс, но една от най-добрите състезателки в мача Христина Иванова сбърка в паса. От страна на Монтана 2003 пък отвърнаха също с грешка на Румяна Николовска в подаването. Така мачът отиде в продължение, а резултата на таблото бе 68-68.

В него Монтана 2003 повеждаха на два пъти с 4 точки разлика, но след 70-74 домакините вкараха последните 8 точки в срещата за крайното 78-74.

Христина Иванова бе над всички с 35 отбелязани точки, 6 борби и 2 отнети топки и постигнат коефициент 32. Агнеса Дойчинова въпреки, че бе дублирана при всяко докосване с топката успя да вкара 11 точки и да хване 13 осткочили топки.

За Монтана 2003 Жени Димитрова отбеляза 23 точки и грабна 8 борби, а други две състезателки завършиха с дабъл дабъл – Мариета Кърчовска със 17 точки и 11 овладяни топки, а Цветомила Петрова с 14 точки и 12 борби.

С тази победа Рилски спортист има вече два успеха през този сезон над Монтана 2003 и при евентуална въртележка между тези два отбора ще имат предимство в крайното класиране.