Изненада или не, Ямбол победи ЦСКА

Чолаков вкара 22 точки (yambolbasketball.com)
16-02-2008 21:21

ЦСКА за пореден път доказа, че извън своята зала среща големи трудности в последно време.  Баскетболистите на Росен Барчовски имат само една победа от последните 5 срещи като гост. При това този успех е над вече играещия във втората шестица Дунав 2007. След разгромната загуба от Лукойл Академик с 58, дойде поражение от Рилски спортист с 22 и сега загуба от осмия в класирането Ямбол. Явно съставът на ЦСКА създава един много неприятен комплекс, когато гостува. В своята зала играчите се представят далеч по-убедително, а навън не приличат на себе си.

Днес те загубиха от Ямбол със 79-85 и, въпреки загубите на Балкан и Левски, не успяха да съкратят дистанцията и са все още на две победи зад тях.

Ямбол диктуваше мача през по-голяма част от времето в зала „Диана” и съвсем заслужено се поздрави с победа накрая. Домакините водеха с 6 точки след 10 минути игра, а на почивката ЦСКА намали само до 2 (38-36). Минута преди края на третата част гостите поведоха със 61-58 чрез сполучлива атака на американското попълнение Джош Уошингтън. След два успешни наказателни удара на Стойо Чолаков, Ямбол намали до 60-61, както и завърши третата част.

Всичко се обърна наопаки за ЦСКА в началото на последната решителна четвърт. Вадим Река вкара два поредни коша, от които единият тройка. Последваха два далечни изстрела на Мартин Дурчев и Стойо Чолаков и, след два успешни наказателни удара на първия, разликата 6:46 преди края стана 11 плюс в полза на Ямбол (73-62).

Домакините стартираха последната десятка със серия от 13-1, преди ЦСКА да се разпише чрез Джош Уошингтън от наказателната линия. След това дойде редът на най-добрия в редиците на домакините - Станислав Говедаров. С два бързи негови коша Ямбол поведе със 77-64. Оттам до края ЦСКА само намалиха резултата, но нямаха възможност да направят нов обрат и си тръгнаха победени.

Говедаров отново показа страхотна форма и завърши с 30 точки, а в този мач добре му партнираше сина на старши треньора Иван ЧолаковСтойо Чолаков. Младокът отбеляза 22 точки и добави 7 овладени топки и 2 завършващи подавания. Това бяха и единствените двама в отбора на домакините с двуцифрен точков актив.

За гостите влезлият като резерва Уошингтън завърши с 22 точки, преди да напусне играта за 5 лични нарушения. Неговият сънародник Майкъл Хендерсън добави 15 точки и 8 борби.