Черно море е първият финалист на първенството за юноши

Черно море (19)
06-06-2009 18:31

Шампионът на Младежката лига за юноши у нас – тимът на Черно море се класира на финал в държавното първенство след като победи Тигър Ямбол с 93-76. Това обаче не се случи толкова лесно, колкото очакваха всички специалисти в Самоков. След първата част „тигрите” от Ямбол водеха с 28-16 и създадоха доста проблеми на варненци с отличната си стрелба от тройката. През втората четвърт обаче възпитаниците на Петко Делев се върнаха в срещата и изравиниха резултата, но кош на Димитър Василев от Тигър ги изведе с 2 точки аванс на почивката - 47-45.

През третата част обаче нещата си дойдоха по местата и само за по-малко от 5 минути „моряците” направиха разлика. След като губеха с 45-49, те направиха серия от 24-2 и 4.42 преди края на частта поведоха с 69-51. Така преди началото на последната десетка Черно море вече имаше солиден аванс от 78-57. Оттук до края на мача те само поддържаха аванса си и накрая закономерно се поздравиха с победа – 93-76.

Васил Кьосев вкара 22 точки за победителите, а Александър Янев добави 11 точки, 7 борби и 5 асистенции само за 23 минути игра. Симеон Илиев влезе като резерва и завърши са дабъл дабъл – 14 точки и 10 борби.

Играчите на Тигър Ямбол вкараха 12 тройки от 26 опита като в това отношение се отличиха Методи Илиев и Иван Тенев – по 3 сполучиви, както и Христо Господинов и Георги Георгиев с по 2. Господинов регистрира нов дабъл дабъл – 16 точки и 12 борби, Илиев добави 15 точки, докато Методи Раднев се отчете с 13.