Първа победа за Спартак

Спартак победи Черноморец
24-10-2009 22:13

Спартак Плевен записа първата си победа в тазгодишния шампионат. Това стана факт, след като плевенчани надиграха у дома отборът на Черноморец Бургас. Гостите се държаха много достойно и загубиха само първата част. Въпреки че спечелиха следващите три, това не се оказа достатъчно за краен успех и спартаклии се наложиха с 94-91

Началото на срещата бе за домакините. Те започнаха много мобилизирано и поведоха още в началото й. Така Спартак натрупа добра преднина и бе напред с 33-21 след първата част. През втората гостите се посъвсезха и в средата й намалиха пасива си до 3. Още тук те показаха, че на домакините няма да им е лесно и, въпреки че Спартак отново дръпна леко в резултата, първото полувреме завърши 55-46.

След почивката домакините си бяха взели поука от втората част и не допуснаха подобен срив, поне в първите й минути. Те поддържаха добрия си аванс, но две минути преди края гостите намалиха до пет точки, а самата част завърши с 8 преднина за домакините, което пък все още даваше шансове и на бургазлии.

През последната част черноморци опитаха да направят обрат с всички сили и през цялото време бяха близо до спартаклии. Все пак опитът на домакините си каза думата и те не изпуснаха аванса си, въпреки критичния момент в края, когато разликата стигна едва две точки. За повече обаче нямаше време и така Спартак се поздрави с първия си успех през новия сезон.

Джо Кенърли бе най-резултатен за победителите с 22 точки, а 11-те му борби му донесоха и дабъл дабъл. Илия Станков отбеляза 21, а капитанът Хрисимир Димитров завърши с 19 точки, 5 асистенции и 4 борби.

За гостите Брус Браун завърши с втори пореден  дабъл дабъл - 22 точки и 10 борби, а Мартин Дурчев и Дуейн Мортън отбелязаха по 18 точки.

В следващия кръг пред Черноморец предстои сериозно изпитание, тъй като в Бургас ще гостува шампионът Лукойл Академик, докато Спартак ще пътува до Ямбол за мач с Тунджа.