Швеция не даде шанс на 20-годишните жени за начало на Европейското

02-07-2015 16:31

Националният отбор на България за жени (20) започна със загуба участието си на Европейското първенство в дивизия В. Нашите срещнаха Швеция в дебютния си мач и паднаха с 54-79. Те изостанаха рано още в началото и до края така и не успяха да се върнат в срещата. Утре българките срещат Израел от 12.30 часа във втория си двубой.

Нашите започнаха много лошо и за малко повече от три минути изостанаха с 0-10. Калина Аксентиева вкара първите точки за нашите, но шведките отговориха с още 6 поред и се откъснаха сериозно. В четвъртата минута на втората четвърт българките намалиха изоставане си до 9 точки, но до паузата Швеция направи серия от 16-1 и поведе с цели 24 разлика след едва 20 минути игра. След паузата съперникът поддържаше преднината си и стигна до убедителен успех.

Нашите направиха доста грешки, като имаха 24 срещу 17 за шведките. Отделно съперникът имаше 25 асистенции срещу 7 за българките и 17 борби в нападение срещу 8 за нашите.

Най-резултатна за българките бе Калина Аксентиева с 16 точки. Теодора Динева се отчете с 10 точки, а Борислава Христова добави 9.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ШВЕЦИЯ (20) - БЪЛГАРИЯ (20)