Барса срази Билбао и остана на първо място в Испания

01-05-2016 20:51

Нов успех в испанското първенство записаха Барселона и Александър Везенков. Тимът на българина гостува на Билбао и водеше цял мач, за да спечели със 77-55. Така каталунците остават на първо място в лигата с баланс 27-3, като важното за тях е, че следващите в класирането - Валенсия и Реал Мадрид, имат по две загуби повече. До края на редовния сезон остават пет кръга.

Барса не изпусна водачеството от началото до края, въпреки че домакините бяха близо. Те обаче имаха надежди само до края на първата част, когато разликата все още бе 5 точки. Последната обаче тръгна със серия от 15-4 за гостите и след аванс от 16 точки те си решиха мача.

Везенков получи само три минути и половина игра и не успя да запише нищо в актива си. Най-резултатен за успеха бе Анте Томич с 16 точки.

Тагове: Александър Везенков