Двучасов мач за №18 за БУБА

сн. BGBasket.com
19-02-2018 15:54 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол взе 18-тата си поредна победа и втора в рамките на по-малко от 24 часа, след като се наложи над Шумен с 98-72 в изтеглен мач от деветия кръг на А група - мъже.

Срещата продължи точно два часа, след като бе прекъсната за половин час във втория период заради счупен ринг в зала "Универсиада".

Първата част бе в по-голямата си част равностойна, като Шумен на моменти превъзхождаше домакините, и дори дръпна с 8 точки напред.

До края на четвъртината обаче резултатът бе изравнен, а серия от 11-0 за БУБА направи обрата пълен в началото на втория период.

В средата на тази част обаче двубоят бе прекъснат за около половин час, след като рингът на един от кошовете падна след забивка на Андрей Иванов от състава на Шумен.

След подновяването на играта имаше размяна на кошове, което запази малка разликата. БУБА обаче финишира полувремето със серия от 14-2, за да се откъсне с 18 на почивката.

През второто полувреме, подобно на повечето мачове на БУБА до момента, разликата продължи да расте и не след дълго мина 30 точки.

Мануел Марков отново извади титулярите си в последната четвърт, но въпреки това нещата не се промениха особено.

Шестима играчи на БУБА завършиха с двуцифрен точков актив, като Александър Милов вкара 15.

За Шумен 22 точки и 13 борби записа Андрей Иванов.