Балкан вкара 102 на Спартак Плевен

(сн. LAP.bg, архив)
06-04-2018 19:43 | BGbasket.com

Балкан записа очаквана победа при гостуването си на Спартак Плевен. „Зелените“ се наложиха над своя съперник със 102-80 в среща, изиграна в зала „Балканстрой“. Въпреки че отново бяха без един от основните си играчи Христо Захариев, гостите контролираха събитията на терена от самото начало и без проблеми спечелиха.

След този двубой Балкан е с баланс 16-4, но още чака развитие на ситуацията със служебната загуба срещу Академик Бултекс 99. Загубата бе 20-а за домакините от 21 мача.

В следващия кръг Спартак Плевен гостува на Академик София, докато Балкан ще играе срещу Берое в Стара Загора.

Двубоят започна на много високи обороти, като гостите имаха крехък аванс. След десет минути игра Балкан водеше с 26-21, като любопитното е, че само двама баскетболисти се бяха разписали за домакините. Крисевич отбеляза 12 точки, докато 9 вкара Коев.  След равностойно начало на втората четвърт баскетболистите на Небойша Видич взеха инициативата и бързо натрупаха солидна преднина, която на почивката бе 21 точки.

След паузата Спартак свали изоставането си на 14 точки, но след силни финални минути на частта Балкан поведе с 23. До края тимът от Ботевград поддържаха аванса си и спечелиха.

Старши треньорът на „зелените“ даде шанс за изява на всички свои баскетболисти. Най-резултатен бе Джордан Калахан с 25 точки, 18 от които отбеляза през първото полувреме. Радослав Кочев вкара 13, с по 12 са ДиВон Уошингтън и Венцислав Петков. По 11 добавиха Брандън Фортънбъри и Игор Кесар. С 8 точки и 11 борби е Дейвид Хоутън.

За Спартак по 18 точки отбелязаха Константин Коев и Уладзимир Крисевич. С 16 е Николай Маринов, а 15 има Ивко Ивков. Милен Дудев отбеляза само 4 точки, но направи впечатляващите 17 асистенции.