Левски Лукойл загуби и втората контрола в Гърция

(сн. basketplus.gr)
12-09-2019 20:19 | BGbasket.com

Левски Лукойл загуби и втората си контрола в Гърция. Баскетболистите на Константин Папазов претърпяха още едно поражение от Ираклис, след като днес отстъпиха със 73:81. Двубоят бе и официално представяне на гръцкия тим пред публика преди новия сезон.

Ираклис поведе с 18:15 след десет минути игра, а на почивката преднината му вече бе двуцифрена – 44:34. Домакините увеличиха аванса си на 63:48 преди заключителната четвърт, като до края Левски Лукойл само успя да стопи част от изоставането си.

Заради проблемите с контузии българският тим не бе в пълен състав, като най-резултатен за него бе Чавдар Костов с 21 точки. Йордан Минчев вкара 16, с 15 е Джайлс Смит, Венцислав Петков добави 10, 7 отбеляза Христо Захариев, а с 4 е Асен Великов.

Много силен мач за победителите изигра Оливие Ханлан, отбелязал 38 точки, от които осем тройки.

Последната контрола на Левски Лукойл на гръцка земя е в петък срещу ПАОК.

Тагове: Левски Лукойл