Важна победа за Монтана 2003 в Босна и Херцеговина

23-02-2021 21:36 | BGbasket.com

Монтана 2003 взе победа с 85:76 като гост на Бановичи, като така се върна в Топ 4 на класирането на Адриатическата лига.

Монтана има да изиграе още три мача отложени от по-ранната фаза на редовния сезон и битката за първите четири места ще продължи.

Българският тим владееше инициативата от първата четвърт, когато взе добър аванс. Бановичи изравни ситуацията игрово в следващите три части, но не успя да стигне до пълен обрат.

В средата на последната четвърт отпускане в редиците на Монтана доведе до едва две точки разлика, но бързо момичетата на Стефан Михайлов се стегнаха и възстановиха. Те завършиха мача с 15:8 и така заслужиха успеха.

Пет баскетболистки на Монтана завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатна бе Снежана Алексич с 20. По 18 добавиха Димана Макариева и Исабела Рамона.