Бост прати Монако на четвъртфиналите в Еврокъп

(сн. eurocupbasketball.com, Monaco)
03-03-2021 11:01 | BGbasket.com

Дий Бост класира Монако за четвъртфиналите в Еврокъп. Националът имаше основен принос за победата у дома срещу Нантер с 98:94, която осигури на френския тим място в Топ 8 на надпреварата за втора поредна година.

Гардът стана водещ реализатор на отбора си с 22 точки, като записа още 1 борба и 5 асистенции за близо 29 минути на паркета.

Така Монако вече е с баланс 4-1 в група E и кръг преди края няма как да бъде изместен от първата позиция, тъй като дори при равенство с Ховентут, има предимство в директните мачове.

В последния кръг след седмица Бост и компания гостуват на последния Уникаха, докато Ховентут и Нантер излизат един срещу друг в пряк сблъсък за второто място и квота за четвъртфиналите.

Тагове: Дий Бост, Монако