Милуоки отнесе и Клипърс, Дейвис отново блести за Лейкърс

07-12-2019 10:03 | BGbasket.com

Милуоки записа 14-и пореден успех в Националната баскетболна асоциация. Тимът не остави шансове на Лос Анджелис Клипърс, побеждавайки го у дома със 119:91.

С изключение на първите няколко минути Янис Андетокумбо и компания имаха пълна доминация в мача, като на моменти разликата в тяхна полза достигаше 41 точки. Гръцкият национал бе над всички за своя тим с 27 точки и 11 борби, докато за Клипърс със 17 е Кауай Ленард.

Антъни Дейвис изигра пореден феноменален мач за Лейкърс, като имаше основен принос за победата срещу Портланд като гост със 136:113. Баскетболистът се отчете с 39 точки и 9 борби за 32 минути игра, а съотборникът му Леброн Джеймс записа 31 точки, 7 борби и 8 асистенции. За домакините 29 точки отбеляза Деймиън Лилард.

В най-драматичния двубой тази нощ Сан Антонио надви Сакраменто със 105:104 пред собствена публика след продължение. ЛаМаркъс Олдридж бе в основата на успеха с 19 точки и 13 борби, за съперника с 23 точки е Бъди Хийлд.

Голдън Стейт Уориърс спечели за пети път от 24 мача от началото на сезона, като победи Чикаго като гост със 100:98 в много оспорван двубой, преминал през куп обрати. Глен Робинсън вкара 20 точки за победителите, с 22 за домакините е Зак Лавийн.