Рилски спортист потопи Шоутайм с 16 тройки

(сн. facebook.com/rilskibasketcom)
14-10-2023 14:37 | BGbasket.com

Рилски спортист постигна втора убедителна победа в женското първенство, този път като гост на Шоутайм във Варна, с 93:46.

Рилски спортист не даде шанс на противника си и рано-рано взе съкрушителен аванс. Самоковки нанизаха 9 тройки до почивката и се откъснаха с 53:21 след 20 минути.

Рилецо бе на терена и с най-опитния си състезател Вероника Джикова, която пропусна първия кръг при жените.

Кирил Петров отново имаше 10 баскетболистки на разположение, като в групата дебютираха Калина Георгиева и Каломира Пенчева.

Тройките продължиха да валят и през второто полувреме, като и Шоутайм успя да се разпише от разстояние за първи път след подновяването на играта.

Варненки изравниха малко силите на терена и вторите 20 минути бяха много по-равностойни, но разликата се поддържаше с лекота от Рилски.

Баскетболистките на Маргарита Маринкова доминираха по всички показатели, като вкараха и впечатляващите 16 тройки срещу едва 1 за опонента си.

Минутите бяха сравнително равномерно разпределени между всички състезателки на гостите, като най-резултатна с 12 точки бе Радина Илиева. По 11 добавиха Виолета Григорова (9 борби) и Гергана Бъчкова, Кристина Станкова добави 10 точки.

За Шоутайм Калина Георгиева реализира 13 точки, Юле Фенткер има 12.