Академик направи 38 грешки, но спечели

(сн. BGbasket.com)
27-01-2024 16:38 | BGbasket.com

Академик Пловдив стартира с победа участието си във Втората четворка в женската А група. На свой терен в зала „Олимпиада“ тимът надви Шоутайм с 67:62, главно след по-силна трета част.

Домакините направиха внушителните 38 грешки в мача и пропуснаха 12 наказателни удара, но въпреки това имаха предимство под коша и завършиха с по-висок процент при стрелбата от игра от опонента си.

Варненският тим водеше почти през цялата първа четвърт, но след края й предимството бе за съперника – 19:17. Шоутайм си върна водачеството през втория период, преди Академик отново да излезе напред на почивката, този път при 29:27.

Ключова се оказа силната трета част за баскетболистките на Елена Петрова, които вкараха 13 безответни точки преди заключителния период се откъснаха с 53:39. До края гостите успяха да намалят на 7, но не и да стигнат до нов обрат.

Маргарита Чипова бе най-резултатна за успеха с 21 точки, като овладя и 12 борби, но направи и най-много грешки от всички в мача – 9. С дабъл-дабъл завърши и Анастасия Калева – 16 точки и 19 борби, като тя сбърка 6 пъти.

За съперника 22 точки отбеляза Габриела Ангелова, по 10 имат Анхела Йошовска и Даяна Дякова.