28-0 старт за Берое стигна за лесна победа над Локо Сф

27-03-2024 15:55 | BGbasket.com

Берое Стара Загора регистрира осма победа в Първа шестица при жените, след повече от убедителното 90:35 като гост на Локомотив в София.

Старозагорки започнаха двубоя със серия от 28-0 и оттам вече нещата вървяха към необратимия разгром.

В първия период Локомотив стигна едва до 2 точки, за 30:2 в него, а до почивката гостите вече водеха с 45 разлика - 58:13.

Мачът продължи в подобно русло, а в последната част се доиграваше, като там двата тима си вкараха общо само 19 точки.

Всяко от момичетата на Жаклин Златанова игра поне по 10 минути като само Гергана Маданкова бе на терена повече от 25.

Тя завърши със 17 точки, тоълкова и с 10 борби приключи Николина Зубац.

Десет дни след като навърши 16, Ивайла Бакалова се отличи с 23 минути, 8 точки и 11 борби за успеха. Играещият треньор Жаклин Златанова пък стигна до 8 асистенции за 15 минути.

Най-резултатна с 9 точки и 6 борби за Локомотив бе Гергана Цекова.

Домакините имаха и много слаби проценти на успеваемост, а освен това изпълниха само 4 наказателни удара.