Монтана се измъкна в дерби срещу Рилски

(сн. BGbasket.com)
10-04-2024 19:47 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна с победа плейофите в женската А група. На свой терен тимът на Преслав Пешев се пребори с Рилски спортист, побеждавайки го с 58:52 в първия мач от полуфиналната серия.

Реваншът е на 12 април (петък) в Самоков, като се играе до две победи.

Домакините започнаха по-убедително срещата и се изстреляха напред след серия от 9:3, но Рилски спортист стигна до 2 разлика. В края на първия период баскетболистките на Преслав Пешев отново излезнаха напред, но този път с по-голяма преднина - 15:7.

Още в средата на втория период разликата в полза за Монтана 2003 стана двуцифрена - 21:10 след кош на Тери Батъл, а домакините запазиха преднината си и до почивката.

Нещата се обърнаха на старта на второто полувреме, когато съставът на Маргарита Маринкова постепенно започна да скъсява дистанцията до противника си. В последните атаки от периода Рилски стоеше на 5 точки изоставане, но в последните си атаки свали разликата само на 2 - 36:38 преди последната част.

Тимът от Самоков се движеше близо до противника си в резултата през периода, но в последните 3 минути от срещата Монтана направи щурм към победата, отваряйки си аванс от 8 точки. Независимо от опитите на гостите да се върнат в мача, времето вече не им бе достатъчно за обрат.

Тая Робинсън бе най-резултатна за успеха на Монтана2003 с 16 точки и добави и 5 асистенции. Янина Тодорова финишира с 14 и 8 борби, а близо до дабъл-дабъл с 8 и 11 борби остана Тери Батъл.

За Рилски спортист най-добра бе Деница Манолова с 14 точки и 8 борби, дабъл-дабъл оформи Тия Чеймбърс - 12 точки и 13 борби, с 11 завърши Ивана Бонева, 10 и 7 борби добави Вероника Джикова.