Йордан Минчев и Шарлероа се разминаха с финала на приятелски турнир

(сн. Spirou Charleroi/Instagram)
08-09-2024 13:42 | BGbasket.com

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа не успяха да добавят още един успех на сметката си в хода на своята подготовка за новия сезон. Българинът и неговите съотборници се разминаха с финала на турнира в Брюксел. Баскетболистите на Сам Ротсарт отстъпиха пред Остенде със 77:83 на полуфиналите.

По този начин тимът от Шарлероа имат на сметката си три победи и четири загуби в изиграните проверки до този момент. Минчев и компания ще играят за третото място на белгийска земя, а техен съперник ще бъде именно домакинът на надпреварата, който загуби от Гьотинген в другия полуфинал. Мачовете са по-късно днес.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spirou Charleroi (@spiroubasket)

Тимът от Шарлероа се оказа на печелившата страна в края на първата част и стигнаха до разлика от 7 точки. През втория период Спиру продължи в същия дух и на голямата почивка фиксира 45:40 в своя полза.

При подновяването на играта домакините на турнира отвърнаха на удара и се пребориха за пълен обрат, повеждайки с точка в края на третата част. Във финалната десетка Спиру не издържа и загуби.

Тагове: Йордан Минчев, Спиру Шарлероа