Алипиев и Антверп с грешен ход срещу французи на турнир

(сн. antwerpgiants.be)
08-09-2024 14:34 | BGbasket.com

Иван Алипиев и Антверп Джайънтс не успяха да се класират на финала на турнира в Люксей-ле-Бен. Българинът и неговите съотборници допуснаха загуба на полуфиналите със 72:87 от Дижон.

Това е втора загуба в проверките за белгийците по време на тяхната подготовка. Момчетата на Гехрт Хаминк имат на сметката си и четири победи. По-късно днес Алипиев и компания ще играят за третото място срещу Страсбург, който отстъпи в другия полуфинал пред Легия Варшава с 66:72.

Първата част се оказа високорезултатна, а след нейния край французите дръпнаха с 4 точки. Вторият период също бе равностоен и предложи няколко обрата, но френският отбор отново бе по-добър и на голямата почивка поведе с 46:43.

Макар че белгийците стигнаха до равенството при подновяването на играта, символичните домакини се отскубнаха с 5 точки в края на третата част. Французите увеличиха оборотите във финалната десетка и оттам връщане нямаше.

Алипиев остави на сметката си скромните 2 точки.

Тагове: Иван Алипиев, Антверп Джайънтс