Панатинайкос се класира за Топ 16 след измъчена победа

Никола Пекович (Партизан)
03-01-2008 09:03

Панатинайкос се класира за Топ 16 на Евролигата след като победи в първи мач за 2008 година много трудно Партизан Белград със 67-66. С постигнатата победа актива на гърците вече е 9 победи и само 1 загуба и имат 6 победи повече от Роан и Лотоматика Рома на 6-то и 7-мо място. Партизан все още е на четвъртото място с 4 победи и 6 загуби.

Въпреки, че играчите на Партизан овладяха цели 22 борби повече, Панатинайкос контролираха мача до 34-та минута, когато разликата бе 59-45 в тяхна полза. Благодарение на Никола Пекович и Урош Трипкович гостите се върнаха в мача и дори имаха възможността да го спечелят. 18 секунди преди края Василис Спанулис направи резултата 67-64 след като вкара един от двата наказателни удара. Чрез американския гард Милт Паласио Партизан намали до 67-66, а веднага след това Душан Кецман принуди Шарунас Ясикевичус да сбърка. Така сърбите получиха шанс да спечелят срещата, веднъж атакува Паласио, но стрелбата му бе блокирана 2.4 секунди преди края, а след него Пекович не успя да завърши акцията след което прозвуча последната сирена.

Въпреки грешката накрая, Ясикевичус вкара най-много за Панатинайкос – 17 точки. Душан Кецман се отличи с 22 точки за гостите от Белград, а Никола Пекович отново направи дабъл дабъл с 15 точки и 13 борби.

Следващата седмица на 10 януари двата тима срещат испански съперници. Партизан е домакин на Реал Мадрид, докато по същото време Панатинайкос гостува на другия испански гранд – Барселона.