Шампион 2006 с втори успех при жените

21-11-2020 16:28 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа втора победа от началото на сезона в женската А група. На свой терен тимът надви Черно море Одесос с 84:51, като успехът дойде най-вече след силно първо полувреме. Баскетболистките на Лъчезар Коцев направиха по-малко грешки от съперника си, като ключов за крайния изход на срещата бе и по-добрата им игра в подкошието.

След този двубой столичният тим е с баланс 2-3, докато варненки за последни без успех до момента.

Домакините поведоха с няколко точки още на старта на мача, а след силни финални минути на първата част дръпнаха с 29:13. Подемът в играта им продължи и след паузата, като на почивката резултатът бе 52:22 в тяхна полза.

След паузата играта бе доста равностойна. Преди заключителния период авансът на Шампион 2006 отново бе внушителен – 32 точки, като до края тимът нямаше проблем да спечели убедително.

Мария Делчева бе най-резултатна за победителите с 15 точки, 14 и 8 борби има Микаела Дамянова.

За Черно море Одесос над всички бе Зехра Селим, която игра без смяна и завърши с 25 точки и 8 борби, но и 7 грешки. С дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби е Ива Димова.