5 от 5 за Берое Стара Загора

(сн. facebook.com/rilskibasketcom, архив)
04-03-2023 17:34 | BGbasket.com

Пета победа в Първа тройка при жените постигна Берое Стара Загора след успех в Самоков над Рилски спортист. Лидерът в първенството се наложи с 93:71.

Младите баскетболистки на Рилецо дадоха сериозен отпор в първата част, която завърши само с точка преднина за Берое. Във втория период обаче гостите се откъснаха напред в резултата, след серия от 10-0, и поддържаха аванс до почивката за 45:33.

Нова поредица за Берое от 14-0 и период без кош за Рилски от 5 минути до голяма степен предреши нещата в третата част. Дистанцията от над 20 точки се оказа достатъчна за старозагорки да свършат работата си. Те все пак спечелиха минимално и финалната четвърт, за да вземат убедителна победа.

Шест състезателки на Берое записаха двуцифрен актив като с по 18 точки най-резултатни бяха Виолина Кочева и Цветомира Наумова.

За Рилски спортист 20 вкара Радина Илиева, а Вероника Джикова се отчете с 10 точки, 10 асистенции и 9 борби.

Берое имаше огромно преимущество в точките под коша, откъдето реализира повече от половината си актив, и по-добре използва грешките на съперника в двубоя.