Драма с продължение на старта на финалите при момичетата U16

(сн. BGbasket.com)
05-06-2023 17:11 | BGbasket.com

Мач с продължение даде началото на финалния турнир на Държавното първенство за момичета U16, което започна днес в зала „Триадица“. В него Локомотив София надви Рилски спортист с 88:85.

Двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството през първото полувреме, като най-голямата разлика бе 8 в полза на тима от Самоков, а на почивката той бе напред с 37:33. Той имаше крехка преднина и през третата четвърт, но след силни финални минути Локомотив обърна за 60:56. Драмата продължи до последно, а 5 секунди преди края на редовното време Рилски спортист бе напред с 2, но кош със сирената на Михаела Цецкова прати мача в продължение, където тимът й измъкна успеха.

Много силен мач за победителите изигра Ванеса Кокалова с 37 точки и 17 борби, компенсирайки 6-те си грешки. С 18 точки и 8 откраднати топки, но най-много грешки – 9, е Ина Димова.

За Рилски спортист Анна Бандрова е с 28 точки и 19 борби (12 в нападение), а Катрин Бозова се отчете с 22 точки, 7 борби, 7 асистенции, но и 9 грешки.

В другата среща от група А Черноморец 2014 се наложи над Вълци Разград с 68:52.

Двубоят започна много равностойно, а след десет минути игра резултатът бе равен – 13:13. Бургаският тим обаче изигра много силна втора част и на почивката дръпна с 35:24. Съставът на Вълци се доближи само на 4 след паузата, но след това Черноморец отново натрупа двуцифрена преднина и не я изпусна до последно.

Ивайла Бакалова записа 20 точки с 12 борби за успеха, с 15 и 7 борби е Даная Димитрова, а дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби направи Мария Кратункова.

За съперника Айчин Съдъкова се отчете с 18 точки, с 11 е Калина Йорданова (7 борби и 7 грешки).