Монтана оцеля в битката за титлата след ударно 23-0

(сн. BGbasket.com)
21-04-2024 19:32 | BGbasket.com

Монтана успя да вземе първа победа във финалната серия в женското първенство, като победи Берое Стара Загора със 78:55.

Така монтанчанки запазиха надежди и в понеделник ще излязат за четвърта среща, отново у дома, и могат да изравнят до 2-2 победи.

В противен случай титлата ще бъде защитена от Берое, като старозагорки ще трябва да изтрият бързо от съзнанието си днешния двубой.

Това бе най-слаборезултатният мач за шампионите през настоящия сезон.

Ако има пети решителен мач, той ще е на 24 април в Стара Загора.

След равностойни първи няколко минути, Монтана избухна и с много агресивна защита направи серия от невероятните 23-0, като остави Берое без кош цели 7 минути!

Старозагорки нямаха решение срещу играта на домакините и направиха бързи осем грешки за една четвърт. Всички точки за Берое в първия период бяха отбелязани от Николет Гилдей, а след 10 минути Монтана водеше с 30:8.

Дистанцията през втората част се задържа около 20-ина точки, въпреки че гостите изравниха играта.

Именно при 20 дойде и почивката, 54:34, след като Берое имаше малко повече успеваемост под коша.

Седем тройки на Монтана срещу само една от едва три опита за съперника също допринесоха за разликата.

Вместо да има раздвижване на пластовете в третата част, след подновяването на играта не изглеждаше някой от двата отбора вече да има амбиция за повече.

Третата четвърт не бе особено приятна за гледане и приключи с отбелязани едва 21 точки, на фона на 50 във втория период.

Монтана я спечели, докато Берое отново вкара едва осем точки в нея.

Докато Албена Хубенова пусна в игра по-младите си момичета в последната част, Преслав Пешев държа почти до последно титулярите си.

Всички стартови 5 на Монтана записаха двуцифрен актив, като Тери Батъл приключи с 16 точки и 12 борби. За Берое Гилдей вкара 15.