Милър-Макинтайър и Цървена звезда сразиха Фенербахче в Истанбул

(сн. facebook.com/kkcrvenazvezda)
15-10-2024 22:45 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и Цървена звезда продължават без грешка от началото на сезона в Евролигата. Тимът записа трети пореден успех, побеждавайки Фенербахче в Истанбул със 76:57, с което нанесе и първо поражение на съперника си.

Американецът с български паспорт бе в стартовата петица, като за близо 27 минути записа 8 точки, 3 борби и 8 асистенции.

Гостите започнаха по-добре мача и само за няколко минути поведоха с двуцифрена преднина, като след първата четвърт бяха напред с 26:12. През втория период обаче настъпи спад в играта им и на почивката Фенербахче намали за 31:38 след 15 точки до момента на Хейс-Дейвис. Силно за сръбския тим стартираха Боломбой и Недович с общо 22.

След паузата Цървена звезда отново увеличи аванса си и преди заключителната четвърт се оттегли при 54:42 в своя полза, а до края направи разликата още по-внушителна.

Жоел Боломбой бе най-резултатен за успеха с 18 точки, като овладя и 11 борби. Със 17 точки е Неманя Недович.

За „фенерите“ Найджъл Хейс-Дейвис записа 20 точки и 8 борби. Девън Хол има 10 точки.