Първа загуба за Алипиев и Антверп Джайънтс във ФИБА Къп

(сн. FIBA.basketball)
15-10-2024 22:50 | BGbasket.com

Иван Алипиев и Антверп Джайънтс претърпяха първа загуба за сезона във ФИБА Къп. Тимът отстъпи на свой терен на Шоле с 81:94, след като изоставаше през повечето време.

Националът се включи от пейката, като игра малко под пет минути. За това време той направи една асистенция, но не успя да се разпише.

Френският тим водеше почти през цялото първо полувреме, макар и без да успее да се откъсне напред с по-голяма разлика и почивката дойде при 49:45 в негова полза.

Преднината на Шоле стана и двуцифрена след паузата. Антверп Джайънтс не се отказа пет минути и половина преди края изравни за 74:74, но до края гостите отново натрупаха преднина и този път не я изпуснаха до последно.

След този двубой Шоле излезе начело във временното класиране с две победи, докато Антверп Джайънтс е с баланс 1-1.

Тагове: ФИБА Къп, Антверп Джайънтс, Иван Алипиев